Rodzina

Co na wyprawkę dla niemowlaka?

List potrzebnych rzeczy dla niemowlaka znajdziemy mnóstwo – jedna od położnej, druga od koleżanki, trzecia z Internetu bądź jakiegoś poradnika. Tylko która jest najbardziej trafna? Która sprawi, że kupimy to, co potrzebne i ominiemy to co zbędne?

Najlepiej zapytać o zdanie znajomych, którzy niedawno mieli ten sam problem, oni najlepiej podpowiedzą, które produkty rzeczywiście są niezbędne, a na które nie warto wydawać pieniędzy. Warto poradzić się także w kwestii najlepszych producentów. Oto lista podstawowych artykułów.

  • Ubranka – body, półśpiochy, pajace, skarpetki, czapeczki. Jeden lub dwa cieplejsze kompleciki.
  • Pieluszki – pieluszki wielorazowe, które służą bardziej jako podkładki np. pod buzię, czy do przewijania, oraz jednorazowe.
  • Kocyk niemowlęcy – to przytulanka, ocieplacz i rożek w jednym. Dobry kocyk niemowlęcy będzie wielofunkcyjny i nie będzie trzeba dokupować kolejnych akcesoriów. Kocyk niemowlęcy musi być miły w dotyku i wykonany z naturalnych materiałów.
  • Kosmetyki – płyn do kąpieli, krem do pupy, oliwka, patyczki kosmetyczne, chusteczki nawilżane, sól fizjologiczna – to w zupełności wystarczy małemu człowiekowi.
  • Wózek – najdroższy element wyprawki dla malucha. Można zaoszczędzić trochę pieniędzy, kupując używany.
  • Wanienka – najprostsza jest najlepsza – kiedy dziecko trochę podrośnie, można je kąpać w wannie lub brodziku. Nie warto wydawać pieniędzy na wkłady do wanienki, ponieważ najbezpieczniej jest kąpać dziecko, trzymając je na ramieniu.
  • Ręczniki – najlepiej chociaż dwie sztuki. Bardzo wygodne są ręczniki z kapturkiem na główkę – pozwalają okryć maluszka, żeby ochronić przed chłodem. Nie warto kupować najtańszych ręczników, gdyż są one wykonane ze sztucznych materiałów i nie chłoną wody.

Czy to już wszystko?

Niekoniecznie. Pamiętajmy, że dzieci są różne i to co odpowiada jednemu maluchowi, u drugiego może być nie do przejścia. Dotyczy to szczególnie butelek, smoczków, pieluszek i kosmetyków. Często okazuje się również, że ubranka, które kupiliśmy, bo wydawały się cudowne, są niemiłe w dotyku lub trudno się zakładają i trzeba kupić drugie.