Różności

Co warto wiedzieć na temat odszkodowania z polisy OC?

Na drogach każdego miesiąca dochodzi do wielu wypadków oraz kolizji. Miałeś wypadek albo stłuczkę? Mieszkasz w okolicach Krakowa? Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie przysługują ci prawa oraz czy możesz skorzystać z odszkodowania Kraków jest miastem gdzie bez problemu otrzymasz profesjonalną pomoc. Najważniejszą rolę odgrywa w tym przypadku polisa OC.

Odszkodowania Kraków — kto może skorzystać z polisy OC?

Polisa OC chroni uczestników ruchu drogowego przed konsekwencjami szkód wyrządzonych trzecim osobom. Możemy liczyć na pokrycie kosztów zniszczonego mienia, jak i szkód osobowych. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów. Wykupuje się je w momencie rejestracji i jest ważne przez cały rok. Jeżeli dojdzie do zderzenia, poszkodowany może liczyć na rekompensatę, którą otrzyma z polisy sprawcy. Kto może otrzymać tego typu odszkodowanie? Z pewnością poszkodowani kierowca oraz pasażerowie. Zadośćuczynienie mogą również otrzymać najbliżsi członkowie rodziny poszkodowanego, jeżeli poniósł on śmierć podczas wypadku drogowego. Odszkodowanie z polisy OC sprawcy mogą uzyskać również inni uczestnicy zdarzenia, na przykład piesi czy rowerzyści.

Odszkodowania Kraków — co powinieneś zrobić?

Jeżeli doszło do wypadku oraz posiadamy ważną polisę OC w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy telefonicznie. Następnie należy wypełnić wniosek do ubezpieczyciela. Jak powinien wyglądać taki wniosek? Muszą znaleźć się w nim nasze dane osobowe, numer polisy sprawcy wypadku oraz numery rejestracyjne pojazdów, które brały udział w zajściu. Dokładnie opisujemy rozmiar szkody, nie tylko naszego pojazdu ale również obrażenia ciała, jeżeli takie nastąpiły. Uwzględniamy również wysokość naszych roszczeń, jasny opis całej sytuacji oraz jeżeli mamy możliwość to zeznania świadków. Warto więc pamietać, aby w aucie zawsze mieć tego typu druk, jeżeli dojdzie do wypadku będziemy mogli od razu opisać całe zajście, dane wszystkich osób, szkody oraz przyczyny wypadku.