Bez kategorii

Jak odpowiednio dbać o przyczepę kempingową?

Przyczepy kempingowe cieszą się popularnością szczególnie w lecie. Niestety, nie wszyscy właściciele tego sposobu na spędzanie wakacji mają świadomość, że bezpośrednio przed pojawieniem się najciemniejszej pory roku wypada porządnie zakonserwować przyczepę kempingową, żeby mogła posłużyć nam do zaplanowanych przez nas podróży w kolejnym sezonie. Podobne zasady obejmują również domki holenderskie. Miłej lektury!

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać w celu zadbania o jej stan, jest z pewnością dokładne oczyszczenie przyczepy i wysprzątanie jej wnętrza. Najlepiej jest korzystać w tym celu z profesjonalnych produktów, takich jak skuteczny środek do czyszczenia karoserii samochodu. Kolejną kwestią do rozważenia jest woskowanie przyczepy. Jeśli została wykonana z wysokiej jakości materiałów, nic złego nie powinno się z nią zdarzyć. Przed nadejściem zimy warto dodatkowo bardzo dobrze wywietrzyć naszą przyczepę, żeby skutecznie zapobiec wilgoci. Rozsądnie jest umyć wszelkie meble, a najlepiej poza sezonem pozwolić „oddychać” wszystkim szafkom i szufladom.

Nielubiany przez większość wczasowiczów okres zimowy to tak naprawdę doskonały czas na zakupienie ekwipunku do swej przyczepy, który może być wówczas w przecenie. Takie elementy jak lodówka do przyczepy kempingowej, czy też napęd do przyczepy kempingowej albo pokrowiec to bez wątpienia coś, nad czym warto się wówczas zastanowić.

Gdy zdejmiemy koła na zimę, musimy odpowiednio ustawić przyczepę kempingową na podporach. Możemy też pozostawić przyczepę razem z kołami, jednak rozsądnie jest wtedy zadbać o ich odpowiednie ciśnienie, gdyż opony potrafią się łatwo zdeformować, jeżeli przyczepa pozostaje zbyt długo na kołach.

Jeżeli mamy taką możliwość, najdogodniejszym rozwiązaniem mogłoby być przechowanie przyczepy kempingowej w garażu, czy chociażby pod jakimkolwiek zadaszeniem.

Żeby cieszyć się dobrą jakością swojej przyczepy kempingowej warto więc o nią dostatecznie dbać, a dzięki temu będzie ona mogła służyć nam przez długie lata, nie fundując swoim użytkownikom nieprzyjemnych niespodzianek.