Bez kategorii

Początek jesieni na sportowo

Nadchodzi jesień, co u sporej ilości ludzi kojarzone jest z przybyciem przytłoczenia nazywanego potocznie jesienną apatią. Manifestuje się on znacznie ubytkiem samopoczucia, brakiem chęci do realizowania regularnych czynności, lub też stagnacją. Dlaczego tak się dzieje?

Dla bardzo wielu z nas koniec przyjemnego lata znaczy długi czas oczekiwania na najbliższe wakacje. Dużą rolę odgrywa ponadto coraz to gorsza się aura. Świadomość, jak długo należy wyczekiwać następnej wiosny, aż natura nareszcie rozbudzi się do życia, wywołuje, że sami mamy ochotę popaść w jakikolwiek spoczynek zimowy no i obudzić się dopiero wiosną. Jesienna apatia może pojawić się właściwie u kogokolwiek ale przecież są rozwiązania jak temu stawić czoła, lub zupełnie zapobiec chandrze. Ponad wszystkim wpada skupić na czymś naszą uwagę w czasie wolnym może to być chociażby nasze hobby, umawianie się z przyjaciółmi, ewentualnie ćwiczenia fizyczne, które wydobędzie z nas pokłady korzystnej siły. To świetny czas żeby zmobilizować się do czegoś, na co do tej pory nie starczało nigdy czasu, np. wybranie się na fitness na trampolinach czy jakieś treningi grupowe, uczenie się, kolejnego języka, czy inny kurs. Może być to idealne dopełnienie przychodzących dłuższych wieczorów.

Należałoby również wspominać o niewielkich atrakcjach, już dobra kawa wypita w ukochanym kubeczku, może rzutować humor. Podobnie działają małe prezenty, które można sobie samemu sprawiać na przykład świeczki o aromacie, jaki może powodować błogie skojarzenia z urlopem, tudzież interesująca książka, kosmetyk.

Właściwym remedium jest muzyka. Puszczanie energetycznych melodii szybko oddala czarne myśli. Rozluźniająco oddziałuje także odsłuchiwanie ścieżek z szumami przyrody, jakie wiążą się z sezonem letnim. A w trakcie relaksu podczas muzyce polecamy sięgnąć po gorzką czekoladę. Naprawdę czekolada zwiększa poziom dobroczynnych endorfin reguluje koncentrację, a magnez, który zawiera osłabia stres. Koncentrując się na przyjemnych rzeczach każdy wkrótce zauważy, iż czas upłynie bardzo szybko, i kolejna wiosna zacznie przybliżać się do nas wielkimi krokami.