Bez kategorii

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie życia  to nie zbytek lub luksus ale konieczność. Każdy jest narażony nie tylko na wypadek, który może pozbawić go możliwości zarobkowania na jakiś czas ale nawet spowodować trwałą utratę zdolności do pracy lub śmierć. Czy pomyślałeś co z dziećmi, co z rodziną lu co z twoim kredytem ??? Poniżej parę przemyśleń i porad na temat tego typu ubezpieczenia:

  1. Ubezpieczenie na życie NIE JEST INWESTYCJĄ. Jest takim samym kosztem jak ubezpieczenie mieszkania lub samochodu. Nie wież pośrednikom że najlepsze ubezpieczenie to tzw. unitlink (ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym) lub”na życie i dożycie”. Dla czego?

Te typy ubezpieczenia mają podzieloną składkę na „ryzyko śmierci” i „inwestycje”. :inwestycja” to w tym momencie zakup jednostek w funduszu inwestycyjnym. CO należy wobec tego wybrać?

Weź zwykłe ubezpiecznie terminowe. Gdy dożyjesz do końca umowy nie dostaniesz nic, ale przecież tak samo nie dostajesz nic jak kończy ci się polisa AC na samochód. Oczywiście agent będzie się starał nakłonić cię do zakupu wcześniej wspomnianych ubezpieczeń z funduszem lub na życie i dożycie.. ma z nich większą prowizję niż z samej terminówki (tak płacą zakłady Ubezpieczeń – pieniędzmi wpłaconymi przez ciebie mogą obracać i zarabiać na prowizjach. Przy ubezpieczeniu terminowym środki muszą lokować w bezpiecznych aktywach a ciebie nie obciążają dodatkową prowizją)

  1. Jeżeli chcesz dodatkowo inwestować pieniądze stwórz swój własny program ubezpieczeniowo-inwestycyjny. Kup ubezpieczenie terminowe oraz załóż konto w mBanku. Dostaniesz dostęp do 250 funduszy inwestycyjnych za darmo.
  2. Składki za ubezpieczenie terminowe są kilkakrotnie niższe niż za ubezpieczenie na życie i dożycie. Aktualnie jak wyliczyłem najtaniej dla mnie jest w Allianz.
  3. Jeżeli wykupisz ubezpieczenie na życie i dożycie pamiętaj żę w pierwszym roku cała składka pójdzie na prowizję pośrednika. Czyli gdy będziesz chciał zrezygnować z polisy po roku opłacania składek – dostaniesz 0 zł.
  4. Ubezpieczenie na życie i dożycie ma jednak jeden plus. Jeżeli masz działalność gospodarczą i „podwinie ci się noga” – pieniądze są własnością zakładu ubezpieczeń – wara od nich komornikowi!