Bez kategorii

Aparaty CPAP w praktyce

Znany w medycynie skrót CPAP określa stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Aparat CPAP wykorzystywany jest do kompleksowego leczenia bezdechu sennego. Bywają również przydatne w niewydolności oddechowej. Rehabilitacja CPAP w mojej ocenie jest dzisiaj najlepszą techniką łagodzenia obturacyjnego bezdechu sennego.

Urządzenie to obejmuje pompę z pompy a także maski, którą zakłada się na twarz ewentualnie jednocześnie na twoje usta oraz nos. Urządzenie to produkuje niezmienne nadciśnienie, jakie podtrzymuje normalne drogi oddechowe. Wpompowywane przez system powietrze oczyszcza nas od bezdechu sennego. Chłodne powietrze dostarczane do dróg oddechowych prawdopodobnie może u wybranych pacjentów przynosić efekty nieprzyjemne, które warto ograniczyć, stawiając na CPAP zaopatrzony w system poprawiający jakość powietrza. W sklepach znajdziesz także pompy typu autoCPAP, które sąbardziej nowocześniejsze technologicznie. Ich rolą będzie dopasowanie parametrów do poziomu zakłóceń oddechu w czasie odpoczynku.

Systemy CPAP w przeważającej ilości są wyekwipowane w karty do pamięci zewnętrznej oraz dysk wewnętrzny. CPAP przechowuje parametry na temat dokonywanej kuracji. Sprzęt śledzi przebieg przepływu powietrza w trakcie snu oraz umieszcza w systemie wzmianki o bezdechach oraz chrapaniu. To naprawdę bardzo wygodne, gdyż dzięki niej można praktycznie bez straty czasu przystosowywać ustawienia pompy.

Kuracja CPAP, zrealizowana za pomocą zaawansowanego aparatu powoduje rzeczywiste korzyści. Polepsza formę snu a także spada problem z notorycznym chrapaniem oraz zaskakujących wybudzeń. Wzmacnia się też wydajność organizmu w trakcie dnia poprzez odpowiednie dotlenienie.