Dom

Chodniki antypoślizgowe – niezbędne wyposażenie łazienki

Istnieją różne akcesoria, które można uznać za standardowe, niezbędne wyposażenie łazienki. Jednym z nich są wyspecjalizowane chodniki łazienkowe, których nie może zabraknąć w żadnym wnętrzu. Dlaczego? Tego typu chodniczki są niezbędne, gdyż łazienki niemal zawsze wykańcza się przy pomocy ceramicznych płytek. Te są bardzo trwałe, estetyczne, a przede wszystkim odporne na wilgoć i środki czystości, lecz niestety nie stanowią szczególnie stabilnej powierzchni. Mokre kafelki podłogowe są bardzo śliskie, co doprowadziło już do niejednego wypadku. Aby zniwelować to zagrożenie, można posłużyć się chodnikami łazienkowymi, które także są niewrażliwe na wilgoć, zapewniając przy tym dobrą przyczepność i chroniąc domowników przed poślizgnięciem.

 

Jakie dywaniki najlepiej sprawdzą się w łazience?

 

W zdecydowanej większości przypadków, chodniki łazienkowe wykonane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które wyróżniają się trwałością, a także wysoką odpornością na czynniki biologiczne. Innymi słowy – dywaniki te są bardzo higieniczne, zapobiegając rozwojowi bakterii i grzybów nawet w korzystnym dla nich, wilgotnym, środowisku. Jest to cecha bardzo ważna dla wyposażenia łazienki, gdzie zalegająca w fugach pleśń potrafi być prawdziwym utrapieniem.

Należy także pamiętać o odpowiednik rozmiarach chodnika łazienkowego, gdyż jeśli będziemy zmuszeni go zaginać lub podwijać, zrujnujemy wszystkie jego walory estetyczne. Łazienka powinna być funkcjonalna, lecz nie powinno się to odbywać kosztem jej stylu! Warto jest przejrzeć najnowsze promocje i odszukać taki dywanik, jakiego wygląd nas satysfakcjonuje.

 

Jak duże znaczenie ma jakość chodnika?

 

Jak można się spodziewać, na rynku można odszukać lepsze lub gorsze chodniki łazienkowe. Chociaż różnice w cenach potrafią być naprawdę znaczące, z reguły o wiele bardziej opłaca się postawić na egzemplarz z górnej półki – będzie po prostu trwalszy, wytrzymalszy i bardziej funkcjonalny. Jeśli interesuje nas konkretny materiał lub konkretna tonacja kolorystyczna, warto najpierw dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktu oraz dołączonymi do ogłoszenia fotografiami.