Różności

Jak wydostać się z tonącego samochodu?

Zapewne jesteś doświadczonym kierowcom samochodowym, w trakcie swoich podróży po szosie z pewnością trafiłeś na niespodziewane zdarzenia. Co jeśli, takie zdarzenie przydarzy się Tobie, i będzie związane z np. wpadnięciem do jeziora, lub okalającej drogę rzeki. Czy wiesz, jak powinieneś zachować się w tak ekstremalnej sytuacji, nie narażając swojego zdrowia i życia?

Ucieczka z tonącego samochodu

Typowe szkolenia związane z pierwszą pomocą i radzeniem sobie z ekstremalnymi sytuacjami na drodze to pomocne zajęcia, mogące uratować życie Tobie jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Wypadek związany z wpadnięciem pojazdu czterokołowego do wody to jednak inna para kaloszy.

Dzisiejszy artykuł opisze przydatne porady w sytuacji tonięcia w samochodzie, oraz tego jak szybko i w miarę bezpiecznie uciec z nieuchronnej pułapki, jaką może stać się samochód kiedy podejmiemy lekceważące nasze zdrowie ruchy.

Jak zachować się podczas tonięcia pojazdu?

Zachowuj spokój, tudzież próbuj opanować w jak największy sposób rosnące wewnętrzne napięcie. Kiedy do twojego samochodu dostają się hektolitry wody, trudno o brak paniki, jednakże to właśnie od twojego wewnętrznego spokoju zależy, czy następne minuty w środku pojazdu decydować będą za przetrwaniem, czy też nie. Panika jest często powodem przez który większość tonących osób gubi się w natłoku myśli, traci zdolność do logicznego reasumowania sytuacji, a więc i tego, w jak najszybszy i najskuteczniejszy sposób uciec z tonącego pojazdu. Staraj się oddychać spokojnie, wydłuż pauzy między następnymi oddechami i rozpocznij planowanie! Od tego zależy twoje dalsze życie.

Pamiętaj też, że im szybciej opanujesz swój strach i atak paniki, tym zdobędziesz większe szanse na ucieczkę. Średnio, najwięcej osób udaje się wydostać z tonącego pojazdu w przedziale od 30 do 120 sekund od momentu zatonięcia. Działaj szybko i precyzyjnie, chaotyczna szamotanina jedynie pogorszy twoją sytuacje.

Następny ważny punkt – nie czekaj aż ciśnienie w środku pojazdu unormuje się do takiego poziomu, który pozwoli na otwarcie drzwi. Różnica w ciśnieniu wewnętrznym i zewnętrznym powoduje, iż drzwi nie mogą zostać otwarte gdy znajdujemy się pod wodą, jednakże im dłużej zwlekamy z tym momentem, tym tracimy niezbędne sekundy na ucieczkę. Nie otwieraj drzwi, ani nie próbuj ich otworzyć, wlanie się dodatkowych ton wody spowoduje, iż ucieczka będzie niemożliwa.

Zamiast tego, otwórz, lub rozbij boczne szyby, auta używane z gwarancją w takiej sytuacji to konkretny sposób na zabezpieczenie swoich finansów po takim wypadku, dodatkowo woda nie wleje się do środka pojazdu w ogromnej ilości, ucieczka będzie przez to o wiele szybsza, jednakże potłuczone kawałki szkła mogą Cię skaleczyć, dlatego też nie zapomnij o uprzednim zabezpieczeniu dłoni!

Auta używane z gwarancją – finansowy ratunek po wypadku?

Jeśli już staliśmy się ofiarami wypadku związanego z zatonięciem naszego pojazdu, czego nie życzymy nikomu, i wyszliśmy z niego cało, każdy doskonale wie o tym jakie problemy finansowe może sprawić taka sytuacja. Nieubezpieczony samochód, bez gwarancji to pewnik tego, iż oprócz straconego pojazdu będziemy mieli na karku dodatkowe problemy, tym razem finansowe, chociaż wydające się o wiele bezpieczniejszymi od tego co możemy doświadczyć w środku tonącego pojazdu, to wciąż jest to rodzaj problemu, skutecznie powstrzymujący nas od wielu rzeczy.

Rozwiązaniem na to mogą być auta używane z gwarancją, które dostępne są w wielu komisach rozmieszczonych na terenie naszego kraju. Auto używane to mniejszy wydatek, dodatkowo uzyskana w ten sposób gwarancja to idealne koło ratunkowe dla naszej nieciekawej sytuacji.