Zdrowie

Kosmetyka na bazie oleju kokosowego

Sławny z niezwykłych przymiotów olej kokosowy to doskonały produkt praktykowany w kuchni, lub w kosmetyce. Doceniły go miliony osób na całym świecie z uwagi na jego atrybuty. Olej kokosowy jest tak uniwersalny, że możemy używać go na wiele sposobów. Przekonaj się jak wiele możliwości daje nam natura

Olejem kokosowym wspomagasz Twoją  skórę

Dzięki swoim własności om odżywczym, regeneracyjnym oraz nawilżającym, olej kokosowy może być używany jako mleczko do ciała. Widocznie poprawia stan skóry, sprawia, że staje się ona jędrna lub jedwabiście miękka, dodatkowo pięknie pachnie. Olej kokosowy posiada parametry antystarzeniowe, działa jako antyutleniacz a także hamuje rozmnażanie się wolnych rodników. Ponadto olej poza usuwaniem suchości zmniejsza przebarwienia różnego pochodzenia. Można używać go jako maska do rąk. Mamy mogą stosować go na delikatną skórę dziecka. Nie uczula a także nie powoduje swędzenia.

Lśniące oraz mocne włosy!

Irytują Cię suche bądź rozdwojone włosy? Zaaplikuj nawilżającą maskę do włosów. Wystarczy, że wsmarujesz łyżkę oleju kokosowego w mokre włosy, owiniesz turbanem z ręcznika i ponosisz parę godzin. Z kolei gdy Twoje włosy szybko się przetłuszczają, warto zastosować olej jedynie na same końce. Włosy jak zwykle trzeba umyć szamponem. Atuty oleju kokosowego są praktycznie nieskończone. Olej kokosowy pomoże Tobie pożegnać się z łupieżem, przede wszystkim dlatego, że ponad przeciętna zawartość kwasów tłuszczowych zapewnia najlepsze nawilżenie skalpu. Rezultat bez dwóch zdań Cię zaskoczy!
Pielęgnacja zębów lub przeciwdziałanie próchnicy dzięki olejowi kokosowemu?

Olej kokosowy jest również należyta baza do wykonania pasty do zębów lub płynu do płukania ust. Działa przeciwbakteryjnie i nadto pomaga obronić nasz uśmiech przed bolesnym leczeniem u dentysty. Prowadzi działanie, które powstrzymuje intensyfikacji problemu próchnicy. Zmniejszy także krwotok dziąseł i zredukuje ucisk mający źródło tą przypadłością. Usunie krępujący zapach z jamy ustnej. Poczuj podmuch świeżości wychodzący bezpośrednio z natury.

Najlepszy przy goleniu

Od teraz standardowe żele do golenia nie będą Ci potrzebne! Olej kokosowy bardzo dobrze wygoni z Twojej szafki apteczne preparaty do golenia – idealnie zmiękczy owłosienie lub zmniejszy uciążliwe podrażnienia. Jego cechy przeciwbakteryjne zabezpieczą nas przed uciążliwym problemem podrażnień.

Olej kokosowy to najbardziej dobroczynny oraz niedrogi środek. Może być on stosowany w codziennej pielęgnacji nawet mocno uwrażliwionych kosmyków, skóry lub paznokci. Jego działanie jest uniwersalne. Możliwości mieszania tego oleju z innymi składnikami są praktycznie nieskończone. Uspokaja infekcje bakteryjne, odżywia oraz wskazuje na działanie przeciwgrzybiczne. Składnikiem podstawowym mnóstwa kosmetyków jest olej kokosowy. Kup gotowy kosmetyk lub zrób go sama w domowym zaciszu. Zastosuj magię wychodzącą się z właściwości tego tropikalnego orzecha!