Zdrowie

Leczenie osteoporozy – jest na to sposób

Zrzeszotnienie kości dotyczy 33% kobiet na świecie i co piątego mężczyznę, w piątej dekadzie życia. Statystycznie tyle pacjentów zmaga się ze zmianami osteoporotycznymi które są konsekwencją tego schorzenia. Czynników doprowadzających do rozwoju schorzenia jest wiele, objawów za to prawie tyle co zero. Dolegliwość da się mimo wszystko zażegnać.

Osteoporoza objawy oraz czynniki predysponujące

W Polsce już dwa miliony kobiet i mężczyzn przekroczywszy pięćdziesiątkę zmaga się z zrzeszotnieniem kości; schorzeniem, które ewoluuje w dwóch kierunkach. Zrzeszotnienie kości typu A najczęściej dopada pacjentów w przedziale wiekowym 70-75 lat i związana jest ze zmniejszoną gęstością mineralną kości. Schorzenie odmiany B cechuje się przyzwoitą bądź w małym stopniu osłabioną gęstością kości, lecz za to mniejszą kondycją kości i w większości przypadków daje o sobie znać pomiędzy na przełomie piątej i szóstej dekady życia.

Faktorami które zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania jest nie tylko wiek, ale i niska masa ciała czy predyspozycje rodzinne. Przy zbyt niezadowalającej podaży minerałów i substancji regulujących,  a ponadto przy stosowaniu nadmiernej ilości używek oraz ograniczonej kondycji, dochodzi do rozwoju osteoporozy. Która zaś przez wiele lat nie daje żadnych objawów zewnętrznych, co za tym idzie wykrywana jest przede wszystkim przy pierwszym złamaniu.

Zmiany osteoporotyczne leczenie – regeneruj organizm środkami farmakologicznymi i odpowiednim pożywieniem

Leczenie zrzeszotnienia kości polega na wykorzystaniu plusów, jakie uosabia farmakoterapia a ponadto szeroko zakrojone zmiany w obrębie tego co jemy i pijemy każdego dnia. Na początku leczenia spożywane są środki resorpcyjne, mające w pierwszym rzędzie zbawiennie wpływać na gęstość mineralną układu szkieletowego, oraz zaleca się leki o działaniu stymulującym do regeneracji tkanki kostnej.

Metoda walki z chorobą determinowana jest indywidualnie, bo zależy od wariacji choroby. Zanim wdraża się środki farmakologiczne wykonuje się badanie osteoporozy, które stwierdza, czy w grę wchodzi osteopenia – stan na granicy osteoporozy, czy osteoporoza zaawansowana.

W przypadkach zarówno przyjmowania specjalistycznych leków lub zanim rozpoczniemy formalne leczenie  nieodzownym elementem kuracji jest nieuchronna perspektywa wdrożenia diety, która pomaga ochronić wystarczającą ilość wapnia, białka, magnezu, potasu i witaminy D. Wykorzystywanie w praktyce wszystkich przytoczonych metod a także dbanie o ogólną sprawność, pomaga już w czasie kuracji, ale i stanowi zminimalizowanie ryzyka zachorowania.