biokominek wiszący
Dom

Nowoczesne alternatywy dla kominka

Kontrolowany ogień to bardzo atrakcyjny dodatek do salonu. Zapewnia nie tylko przyjemną atmosferę i klimat, ale przede wszystkim daje gwarancję ciepła w trakcie jesiennych i zimowych wieczorów. Biokominek wiszący to doskonała alternatywa dla starszych, mniej ekologicznych wersji.

Biokominek wiszący – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Klasyczny kominek w mieszkaniu nie jest rozwiązaniem dla każdego. Może to być uwarunkowane względami ekologicznymi, czyli uniknięciem emisji dymu, jak i brakiem komina czy innymi względami, które sprawiają, że nowoczesna wersja sprawdzi się znacznie lepiej. Biokominek wiszący zapewnia przyjemne ciepło i jednocześnie nadaje charakteru w trakcie wieczorów spędzanych w gronie rodziny albo przyjaciół. To opcja znacznie łatwiejsza w obsłudze, dodatkowo nie wiąże się z dużymi nakładami pracy w trakcie użytkowania, czyli na kominek decydują się także osoby ceniące minimalizm i nowoczesność.

Blask ognia jest uzyskiwany, dzięki zastosowaniu specjalnego biopaliwa, które wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim nie wytwarza charakterystycznego zapachu spalenizny, emituje zaledwie odrobinę pary wodnej i dwutlenku węgla. Stanowi więc cenny dodatek do domów oraz mieszkań. Biokominek wiszący może znaleźć się dosłownie w każdym miejscu i pokoju, gdyż nie wymaga podłączenia do komina. Paliwo przeznaczone do uzupełniania występuje  w formie płynnej albo żelowej. Zaskakuje również szeroki wybór kominków, gdyż dostępne są wersje wykonane z oprawą ze stali lakierowanej albo nierdzewnej, bardzo ładnie prezentuje się szklana tafla, dzięki której wszystko dokładnie widać.

Kominki gazowe

Kominki gazowe to kolejna alternatywa dla klasycznych rozwiązań. Jedną z zalet jest możliwość używania ich bez konieczności kupowania specjalnego paliwa umożliwiającego rozpalenie ognia. Ta wersja nie wymaga czyszczenia, zamiast tego zapewnia przyjemną atmosferę oraz nieco ciepła. Kominki na gaz można zastosować we wszystkich domach oraz sporej części mieszkań.

Kominki gazowe wymagają doprowadzenia paliwa w postaci LPG albo gazu ziemnego, a także systemu odpowiadającego za usuwanie spalin. Dostępne są różne rozmiary oraz wersje, dlatego część urządzeń działa z wykorzystaniem podciśnienia, w którym nie jest wymagane zastosowanie uszczelki. Ten rodzaj kominków jest bardzo bezpieczny, co potwierdzają certyfikaty oraz przestrzegane normy. Co ciekawe, większość modeli ma długą gwarancję (nawet do 25 lat).