Bez kategorii

Piękno Francji – co koniecznie musisz zwiedzić w wakacje?

Francja to naprawdę niezwykłe miejsce, a oferowane przez nią atrakcje z pewnością zachwycą swoim pięknem. Sama słynna stolica kusi swoją historią, a przecież to dopiero część atrakcji. Liczne niespodzianki odnajdziemy na pewno także poza Paryżem. Dokąd na pewno warto się wybrać?

Francja jest miejscem bogatym we wspaniałe zabytki, na które można natrafić niemalże na każdym etapie podróży. Fascynują nas francuskie zamki, które przyciągają wspaniałą przeszłością oraz unikalną formą. Najwięcej znajdziemy ich w dolinie Loary. Interesująca alternatywą może być również wędrówka po zamkach Katarów. One także potrafią zachwycić, a zwiedzenie na długo zapada w pamięć. Na miłośników zabytków sakralnych czeka natomiast Szlak Katedr, wiodący przez Reims czy Chartres.

Francja może oczarować i te osoby, dla których istotniejsze od zwiedzania zabytków są wypoczynek i rozrywka. Tego typu miejsc jest na terenie kraju naprawdę sporo. Rajskie plaże i kąpieliska to duma okolic Lazurowego Wybrzeża. Saint-Tropez, Toulon i Cannes – oto największe kurorty, dzięki którym na terenie tego fragmentu francuskiego wybrzeża turystyka rozwija się pierwszorzędnie. Znakomite warunki do relaksu znajdziemy też na Korsyce i w Pirenejach. I tu czekają znakomite atrakcje, tak bardzo uwielbiane przez turystów przybywających z Polski.

Francja kusi jakkolwiek nie tylko gości szukających doskonałego miejsca letniego wypoczynku – coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowania również pracowników sezonowych. Pragnąc spędzić lato w ciepłym kraju, a do tego jeszcze na tym zyskać, możemy udać się na winobranie Francja zarobki co roku zapewnia całe mnóstwo stanowisk pracy przy winogronach. To znakomita alternatywa dla ludzi, którzy oczekują od wyjazdów latem czegoś nieco innego.