Zdrowie

Przenośne koncentratory zdrowia

Choć nie każdy jest tego świadom, bardzo często niedotlenienie organizmu może okazać się stanem będącym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia człowieka, ale także jego życia. Z podobnym problemem borykają się liczne osoby cierpiące na typowe schorzenia układu oddechowego. Przy usuwaniu takich objawów rozpoczyna się terapię tlenem. Wskazaniem do zaimplementowania są na przykład: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), poszerzenie ścian oskrzeli, idiopatyczne włóknienie płuc, mukowiscydoza czy też dysplazja oskrzelowo-płucna. Gdy w grę wchodzi konieczność wdrożenia domowej tlenoterapii, pomoże nam z pewnością specjalistyczna aparatura, dostępna obecnie na rynku.

Przenośny koncentrator tlenu jest sprawdzonym przez wielu pacjentów urządzeniem, które doskonale sprawdza się w trakcie samodzielnego używania zarówno w warunkach domowych, jak również w szpitalu, pod okiem lekarzy. Podstawowa praca koncentratora bazuje na pobieraniu powietrza z najbliższego otoczenia i oddzielaniu tlenu od azotu. Niepożądany składnik przenika znowu do powietrza z otoczenia, tlen zaś wykorzystywany jest przez użytkownika aparatury, który w tym momencie przez specjalistyczną maskę wchłania oczyszczony tlen o stężeniu wysokości nawet 95%. Specjalistyczny koncentrator, polepszając stężenie tlenu w płucach, z pewnością pomoże zapobiec np. kwasicy, będącej przykrym skutkiem niedoboru tlenu w organizmie.

Zasadność wyboru leczenia tlenem jako odpowiedniej terapii możemy zweryfikować natychmiast po nastaniu kilku głównych, dobrze widocznych u pacjenta oznak schorzenia. Pośród nich wspomina się przede wszystkim regularne zaburzenia snu, nieproporcjonalne do wysiłku przemęczenie oraz poczucie totalnego braku sił. Poza tym wyczerpanie psychiczne i większą podatność na choroby.

Ze względu na wysoka częstotliwość użytkowania typowego koncentratora tlenu podczas terapii, jego wybór nigdy nie powinien być przypadkowy i należy poprzedzić go odpowiednim przeglądem. Najrozsądniej, aby do przyszłych użytkowników docierały wyłącznie narzędzia stosunkowo niewiele ważące, nieduże i przyjazne wszelkim dalszym podróżom. Istotne są przede wszystkim energooszczędność, dyskretna praca, a ponadto prosta eksploatacja czy wygodne, proste działania związane z ciągłą konserwacją.